Varrosen nënë e bijë në Gjakovë - 28.07.2021 - Klan Kosova

1 300 visualizzazioni 318K

Onair Media - smarturl.it/Onair.Media

Follow Klan Kosova on...
• FB: smarturl.it/KlanKosovaFb
• IG: smarturl.it/KlanKosovaIG
• YT: smarturl.it/KlanKosovaSub
• WEB: klankosova.tv/

© & ℗ Klan Kosova & Onair Media. All Rights Reserved

Commenti

 1. Methie Xhemalie
  Methie Xhemalie
  23 giorni fa

  Ngushllime 😭😭😭😭😭💔💔💔💔🌹🇦🇱🇸🇪😭

 2. Tuki Tuki
  Tuki Tuki
  24 giorni fa

  😥🙄

 3. Lusha Dashi
  Lusha Dashi
  Mese fa

  Ngushllime familjes zoti ju dhasht forc

 4. Istref Maleshaj
  Istref Maleshaj
  Mese fa

  Zoti Ju lasht shnosh dhe Ju letsoft dhimbjet zoti ka dasht qe edhe une te jam deshmitar i kesaj trgjetije te Madge nuk jam i sikurt por me duket se kam biseduar me ket vajzen ekam quatur mother dhe nuk kam lejue te afrohet se ka qen shum tmerr sido qoft zoti ju takoft ne parajs.

 5. ida sagichnicht
  ida sagichnicht
  Mese fa

  Past shku shpirti ne xhehnet

 6. Florie Kika
  Florie Kika
  Mese fa

 7. Mara Gjergji
  Mara Gjergji
  Mese fa

  😭😭😭😭😭

 8. Adelina B
  Adelina B
  Mese fa

  Zoti ne Xhehnet inshaAllah 💔🤲🏻

 9. Aleksander Bregu
  Aleksander Bregu
  Mese fa

  Ngushellime familjes

 10. Hamide Govori
  Hamide Govori
  Mese fa

  Ngushëllime familjes😢😢😢😢😢😢😢😢

 11. dcoog anml
  dcoog anml
  Mese fa

  Allahu ju dhasht Saber.

 12. Ermal Vejsiu
  Ermal Vejsiu
  Mese fa

  Më lejoni të prezantoj veten time: Unë jam shqiptare dhe disa ditë më parë verbalisht, unë u propozova nga një vajzë e mirë për ta ndihmuar atë të përhapte këtë mësim lutjeje. Padyshim që e provova së pari dhe pastaj, duke parë që funksionoi, provova dorën time për ta bërë atë. Unë nuk kuptoj asgjë për uebfaqen, por duke pasur parasysh moshën time bëj të paktën diçka të dobishme për ata që nuk e njohin dashurinë e Zotit! Të gjithë së bashku fëmijët e bashkuar, përfshirë këtu le të kthehemi te Ati i Përjetshëm !! Të dashur vëllezër, në vend që të mendoni kot, duke përfshirë projekte të tjera të pavlera, ne zgjedhim gjithçka dhe për këtë arsye unë përfitoj nga rasti t'ju ofroj një bashkëpunim të ndërsjellë dhe kolektiv të kryer përmes lutjes. Më lejoni të shpjegoj menjëherë: në Facebook së bashku me disa nga ju, ne kemi formuar një grup lutjesh që kemi pagëzuar "Trinity Network", i cili përbëhet nga një bashkim i vëllazërisë universale bazuar në dashurinë e Zotit At. Çdo mbrëmje pas darke ose në çdo rast, para se të shkojmë të flemë, secili prej nesh kryen lutjet nga shtëpia e vet së bashku me pjesëmarrësit e tjerë, të shpërndarë në vende të ndryshme nëpër botë. Lutja bëhet duke u gjunjëzuar dhe me duar të bashkuara, duke filluar me një zë të moderuar me Atin tonë; Ave Maria; Lavdi Atit; (E rëndësishme ... le të mos i ndajmë duart tona, pasi që i Përjetshmi komunikon me shpirtin dhe ne humbasim kontaktin). Ndërsa fillojmë të lutemi, mund të shqetësohemi nga forca të jashtme, të tilla si mendime, gjëra të padobishme, digresione dhe më shumë. Përmes disa përsëritjeve të lutjeve, e tërë largohet, pasi edhe nëse do të donim të mendonim diçka, do të jetë e pamundur ta bëjmë këtë. Pastaj do të fillojmë me një përshëndetje drejtuar Zotit dhe me shprehjen "Përshëndetje At i Përjetshëm"; më poshtë, ka një llogari të problemeve ose problemeve që na shqetësojnë, me një kërkesë për ndihmë nga i Përjetshmi. Grupi ynë i lutjeve tërheq nga kisha tre lutjet kryesore, Ati ynë; Ave Maria; Lavdi Atit; (më e lehta dhe më e njohur për njerëzit) dhe i rrit ato me një bisedë të njohur me Zotin, në të cilën mund të flasësh për gjithçka me të Plotfuqishmin, duke filluar nga parëndësitë e përditshme deri te problemet serioze, me një fjalë një dialog i vërtetë në 360 gradë. Midis një anekdote dhe një tjetre dhe në fund të bisedës, është e nevojshme të përsërisim Atin tonë një herë; Ave Maria; Lavdi Atit. Për këtë arsye, duke u lutur së bashku, prania e Zotit është e njëkohshme në të gjitha zemrat dhe kjo lehtëson ndërhyrjen e Tij. Duke ndjerë dobinë, u vendos që të përsëritej lutja në mëngjes dhe / ose pasdite. Padyshim, nëse angazhimet e jetës së përditshme nuk ju lejojnë të luteni në mëngjes ose pasdite, mos u shqetësoni: mund ta zhvendosni atë në një kohë tjetër të ditës, i Përjetshmi e kupton dhe e di pse e bëni. Sidoqoftë, është thelbësore që namazi i mbrëmjes të bëhet pa vonesë. Unë ju garantoj përfitimin absolut të mësimdhënies së përdorur deri më tani dhe ju siguroj që dialogu me Supremin e çliron shpirtin nga papastërtitë dhe sjell paqe dhe mirëqenie. Bashkangjit përshëndetjet e mia më të sinqerta, në emrin tim dhe në emrin e vëllezërve të tjerë të grupit të lutjes, duke shpresuar të jenë gjithnjë e më të shumtë. Një përqafim Ermal Vejsiu! Këtë mësim lutjeje e kam marrë në një rrjet social nga një vajzë, e cila më këshilloi ta lexoja me kujdes, të mos e fshija, t'ia ofroja familjes dhe t'ua jepja miqve, sepse do të vlerësohet më mirë se çdo ushqim i mirë, pasi që është e dobishme për të përmirësuar shpirtin! ai e dërgoi atë për ta bërë të njohur Zotin Ju bashkëngjis lutjet tuaja! Shenja e kryqit, në emër të Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë. Ati ynë që je në parajsë, shenjtëruar qoftë emri yt, Eja mbretëria jote, Vullneti yt u bë, ashtu si në qiell, në tokë. Na jep sot bukën tonë të përditshme, na i fal borxhet ashtu siç i falim edhe borxhlinjtë tanë. Na ndihmo të mos biem në tundim, por na çliro nga e keqja. Amen Përshëndetje Maria plot hir, Zoti është me ty. Ju jeni të bekuar midis grave dhe i bekuar është fryti i barkut tuaj Jezus. Maria e Shenjtë, Nëna e Jezusit, lutuni për ne mëkatarët, tani dhe në orën e vdekjes sonë. Amen wwwpadrecelestecom Lavdi Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë. Siç ishte në fillim, tani dhe përgjithmonë dhe përgjithmonë. Amen

 13. Faton Mustafaj
  Faton Mustafaj
  Mese fa

  Ngushllime per gjith bashkatdhetaret Qe Humben jeten ne aksident tragjik zoti qof me ta😭😭😭

  1. bocoy noiu
   bocoy noiu
   Mese fa

   Kuku ai shofer qka Bani bree😭😭😭😭😭

 14. Zeynep Kerellaj
  Zeynep Kerellaj
  Mese fa

  Inshalla ne xhdnet jan banorst d xhenetit Amin🤲🙏😭😭😭😭

  1. dcoog anml
   dcoog anml
   Mese fa

   Ngushllime familjes ALLAHU XHEHNET JU BASHKOFT

 15. Irfan Osmani
  Irfan Osmani
  Mese fa

  Ngushllime zoti jau dhasht gajretin 🙏

 16. Legacyof GjergjKastrioti
  Legacyof GjergjKastrioti
  Mese fa

  Të jetë i lehtë dheu që t'i mbulojë

 17. Deltari Illyria 🇦🇱
  Deltari Illyria 🇦🇱
  Mese fa

  Ngushellime familjarvet 😭😭

 18. Visit Albania
  Visit Albania
  Mese fa

  😥😥😥

 19. Elvira Merra
  Elvira Merra
  Mese fa

  🥺🥺😭😥

 20. Shqipe Gashi
  Shqipe Gashi
  Mese fa

  Ngushllime Allahu ne gjehnet

 21. Bekim Aradini
  Bekim Aradini
  Mese fa

  Allahu ju dhasht Saber.

 22. A
  A
  Mese fa

  E tmerrshme me eshte bere mishi kokerr o Zot na ruaj nga keto dhimbje te paberballushme o Zot tmerr Nane e bije cfare zotni burre dhe i shoqi me gjithe ate dhimbje ka folur si Zoteri i paste shkuar shpirti ne Xhenet vec o Zot keto dhimbje mbaje doren 🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 23. Hajrudini Ramsija
  Hajrudini Ramsija
  Mese fa

  Allah nek vi olaksa zalosno

 24. daut beadini
  daut beadini
  Mese fa

  Ngushllime zoti me xhenet zoti sabrin familjes

 25. Albana Kovaqi
  Albana Kovaqi
  Mese fa

  😭😭😭😢😢

 26. Aa Aa
  Aa Aa
  Mese fa

  U nisen për n vendlinje dhe gjat rrugës ndërruan jetë. Sa e dhimbshëm. Allahu ju faltë dhe ju shperbleftë me xhenet. Familjarëve ju dashtë durim.

 27. shehide Gashi
  shehide Gashi
  Mese fa

  Kuku ai shofer qka Bani bree😭😭😭😭😭

  1. Pro Yt
   Pro Yt
   Mese fa

   Zonje ajo mundet mi ndodh gjithe kujt eshte e shkruar nga zoti se edhe vete jam ne gyrbet po zoti ishalla i ndihmon te gjithve kush eshte me timon ne dorr///

 28. Sevdail Bajra
  Sevdail Bajra
  Mese fa

  Ngushllime familjes ALLAHU XHEHNET JU BASHKOFT

 29. Fatime Xhelili
  Fatime Xhelili
  Mese fa

  Zoty sabrin familjes se boll vshtir dy kufoma prej ni familje zoti va letsoft dhimjen🤲🤲🤲

 30. Vater Seferaj
  Vater Seferaj
  Mese fa

  Ngushellime familijes

 31. Aslan Ziberi
  Aslan Ziberi
  Mese fa

  kshu e ka jeta secili shpirt do e perjetoj vdekjen

 32. Silvana Muca
  Silvana Muca
  Mese fa

  🥵😭😭😭😭😭😭

 33. Samy Dragon
  Samy Dragon
  Mese fa

  Poučavao u miru 🤲 iz 🇭🇷

 34. Violeta Lami
  Violeta Lami
  Mese fa

  Ngushllime familjes

 35. Baby Baby
  Baby Baby
  Mese fa

  Ngushellime familjarve Zoti ju dhente durim e jet te gjate te tjerve mos perjetofshin ma kesi ditesh,inshAllah vetem tmira do ken mas ksaj tragjedie

 36. Zylfi Shala
  Zylfi Shala
  Mese fa

  Mu em kujtohet para lufte varrimet nuk kishte femra tash rrafsh si shkijet jeni bo veq rakija edhe mish derri ju mungon qr o bobo

 37. Kosova Ferizaj
  Kosova Ferizaj
  Mese fa

  Familjes Ngushllime

 38. Kujtime Sula
  Kujtime Sula
  Mese fa

  Ngushllimie familjes o Zot jepu saber familjareve te vdekureve mishiroj me Xhenet🤲🤲😪😪😭😭😭😭

 39. Tahir Hamza
  Tahir Hamza
  Mese fa

  Ngushtellime të perzemerta familjarëve qysh thoimë në rekë të keqe zoti u lashtë shëndosh

 40. Albina
  Albina
  Mese fa

  😭💔

 41. Krenare Tahiri
  Krenare Tahiri
  Mese fa

  Ngushllime allahu jav dhasht gajretin

 42. elez elezi
  elez elezi
  Mese fa

  🙏🙏🇦🇱

 43. I LL Y R I A N
  I LL Y R I A N
  Mese fa

  Zoti ju dasht Forc me perballu kete dhimbje 😓

 44. Dardan Maqakj
  Dardan Maqakj
  Mese fa

  😱😨😰😥😓🤯

 45. Dardan Maqakj
  Dardan Maqakj
  Mese fa

  🥺😭😢😭😢😭😢😱😨😰😥😓

 46. Aljbert Markovic
  Aljbert Markovic
  Mese fa

  Ngushllime familjes

 47. Idi Meci
  Idi Meci
  Mese fa

  E dhimeshme sa me ska ju qofte dheu I lehte

 48. Teuta Canolli
  Teuta Canolli
  Mese fa

  Ma kan kput shpirtin 😢😢😢

 49. K.I. 007
  K.I. 007
  Mese fa

  1:51 me ta kput shpirtin 😭😭😭😭

 50. ben ben
  ben ben
  Mese fa

  Ngushllime bonu te fort se tybe shtir

 51. Lule Lule
  Lule Lule
  Mese fa

  😭😭

 52. Driton Rrustemi
  Driton Rrustemi
  Mese fa

  O zot qfar dhimte shum gjyno qe nuk Jan kan as veren e kalume Tash menxi qe kan prit me ardh edhe qafr ju ndodhi shum dhimt e madhe per krejt kosoven

  1. Xhevdet Veseli
   Xhevdet Veseli
   Mese fa

 53. Yllka Malo
  Yllka Malo
  Mese fa

  Qofshin te xhenetit

 54. Frau Prenaj
  Frau Prenaj
  Mese fa

  O zot ki meshir e ndimoju familjarve. 🙏🙏

 55. leylaa Zimer
  leylaa Zimer
  Mese fa

  Allahu ne gjenet jarabi

 56. Selmon Lulaj
  Selmon Lulaj
  Mese fa

  Ngushllime familjes Allahu në gjenet

 57. esme a
  esme a
  Mese fa

  😥😥

 58. Dardania 2000
  Dardania 2000
  Mese fa

  Zoti nXhennet

 59. Muhamedali Gilani-Pogragja
  Muhamedali Gilani-Pogragja
  Mese fa

  Ngushllime familjes 🙏🙏🙏

 60. Donika Berisha
  Donika Berisha
  Mese fa

  Ehh zot o zot qeshtu kur agjencionet e fluturimeve i shesin biletat ka 5-600 euro a mashum i detyrojn bashkatdhetart me udhtu me autobus en nifar lloj mnyre pjeserisht kan faj edhe ata. Zoti i shperbleft me Xhennet kta qe humben jeten nket aksident tmerri jau lehtsoft Zoti dhimbjen familjarve

  1. Florim Sefedini
   Florim Sefedini
   Mese fa

   Hallall donika

  2. Rexha Drita
   Rexha Drita
   Mese fa

   Valla bash me te drejt e ki e me vend, Agjensionet i hypun çmimet thu qe na sa fitoim ne gyrbet !!! e tmerrshme!!! Allahu i shperbleft me xhenet 🤲🤲🤲Dasht Zoti kurr mos te kemi me ksi lajme te tmerrshe se dhimbje e madhe per te gjith shqiptarin🤲🤲

 61. Donjard Salihi
  Donjard Salihi
  Mese fa

  Ishalla zoti në xhehnet shum mka prek n zemer 💔❤️‍🩹❤️‍🩹

 62. Blendiona Zejnullahu
  Blendiona Zejnullahu
  Mese fa

  🥺💔

 63. Albert Hyseni
  Albert Hyseni
  Mese fa

  Ne xhenet ishalla.u prefshin ne paqe 😭😭😭😭😭🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 64. Kosherjaa _
  Kosherjaa _
  Mese fa

  1:51 o Zottttt ma kpute shpirtin bre qik sa her po e shoh po kaj

  1. Faton Mustafaj
   Faton Mustafaj
   Mese fa

   Shum e Rand

  2. Shefqet Ebipi
   Shefqet Ebipi
   Mese fa

   L L

 65. UÇK-JA E DUKAGJIN-IT🇦🇱
  UÇK-JA E DUKAGJIN-IT🇦🇱
  Mese fa

  Nuk varrosen me ata flamuj te kalter

  1. Rainyyy 🇽🇰
   Rainyyy 🇽🇰
   Mese fa

   @GlanGGG 👏🏻👏🏻

  2. GlanGGG
   GlanGGG
   Mese fa

   Jo aaa shum po dishe ti flamurin e shtetit ton me refuzu…

 66. Gentjana Hoxha
  Gentjana Hoxha
  Mese fa

  Allahu inshAllah ju dhashtë durim dhe të ndjerat inshAllah I coftë në xhenet.

 67. Feime Isufi
  Feime Isufi
  Mese fa

  U prefshin ne paqe🤲 Zoti ju dhashtë forc familjes ta kalojn ket dhimbje😢💔💔💔 dhe ne dot shkojm ni dit nga kjo bot… por si? Edin vetëm. Zoti👆

 68. LIRIE ELEZI
  LIRIE ELEZI
  Mese fa

  😭😭😭😭😭

 69. Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili
  Mese fa

  Nan e bij Zot fali dhe bani banore te xhenetit Zot fali tegjith ata qe dhan jet dhe bani banor te xhenetit Familjarve jepju durim forcen dhe bashkoj ne xhenet

 70. agron morina
  agron morina
  Mese fa

  Ngushllime familjes

 71. Lirim Limi
  Lirim Limi
  Mese fa

  Me flamur t bosnjes e kan pshtjell a

 72. Abdullah Berisha
  Abdullah Berisha
  Mese fa

  Allahu me xhennet i shpërbleftë 🤲

 73. Böse Boy
  Böse Boy
  Mese fa

  🤲😭😭😭

 74. 2021🥰
  2021🥰
  Mese fa

  Ngushllime te sinqerta, Allahu ju ndihmoft me e perballu kete dhimbje, e te ndjerat inshallah ne lula te xhenetit i ka pranu Allahu se shum ndjeva dhimbje ashtu si ju se edhe un kam pas kesi rasti por njeriu êshtë më i fortë se guri, keto jan te shkruara naga Allahu ku kem me vdek dhe si prandaj duhet te jemi te fortë 😥😥😥😥

 75. Nermin Murati
  Nermin Murati
  Mese fa

  Ngushellime.

 76. A Erzen
  A Erzen
  Mese fa

  Ngushllime Familjes,E ti kryetar je bo Bajat .Idiot as per senet elemtare nuk kujdesesh per qytetaret

 77. Fatima Lajic
  Fatima Lajic
  Mese fa

  Allah Rahmeteylesin da im Allah dz podari vjecni Dzenet ya rabbi 🤲🤲🤲🤲🤲🤲😥😥😥😥😥😥😥🌹🌹🌹🌹🌹🌹

  1. Rexha Drita
   Rexha Drita
   Mese fa

   @fazli fisteki Mos ashtu kur nuk kupton te lutem!! E lut Allahun mi shperbly me xhenetin me te lart!!! Moter e jona asht muslimane , keni kujdes ne komente ju lutem, ne keto raste shum te dhimbshme!! Ju faleminderit

  2. fazli fisteki
   fazli fisteki
   Mese fa

   fol shqip nuk mormi vesh gjuhen serbe mvjen keq klm

 78. gjoniii gjoniii
  gjoniii gjoniii
  Mese fa

  Ngushllime per krejt familiart

 79. Njomza A
  Njomza A
  Mese fa

  Ngushllime familjes 😢😢😢

 80. Ismet Uka
  Ismet Uka
  Mese fa

  Ngushllime familjes e keto zoti i shprbleft me gjenet.

 81. Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili
  Mese fa

  O Zot meshiroj kto familje qe ju kan ndodh aksidente Jepju durimin dhe Shperblej me xhenet

 82. Toni Cool
  Toni Cool
  Mese fa

  🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺

 83. UltrasAllWorld
  UltrasAllWorld
  Mese fa

  InshaAllah nxhenet , po qka osht ai flamur bre me 6 ylla

  1. Ikballe Cakolli
   Ikballe Cakolli
   Mese fa

   @UltrasAllWorld Ky eshte i Shqiperis,,,tash jemi SHTET ne vete...edhe kete te Shqiperis nuk e anashkalojm por ky me 6 ylla eshte i Kosoves...vetem ta bej me dije te bana reply✋

  2. UltrasAllWorld
   UltrasAllWorld
   Mese fa

   @Ikballe Cakolli ajo me ylla reprezanton magjup,shkije,rom,turqeli qa po pret prej saj

  3. UltrasAllWorld
   UltrasAllWorld
   Mese fa

   @Ikballe Cakolli 🇦🇱 ky o flamuri i vertet

  4. Ikballe Cakolli
   Ikballe Cakolli
   Mese fa

   Eshte Flamuri i Shtetit te KOSOVES...

 84. Dimitris Stavre
  Dimitris Stavre
  Mese fa

  iP a.harruar.kujtimi.ityre.te.prehen.ne.paqe

 85. Hamide Karaj
  Hamide Karaj
  Mese fa

  Ngushëllime familjes.Zoti i Gjthësisë i pranoftë banorë Xheneti dhe i dhëntë durim familjarëve. 🤲🏻🤲🏻

 86. Sandžak
  Sandžak
  Mese fa

  😢😢😢😢😢😢😢😢😢❤️🇽🇰❤️Sandzak

 87. Liza Mata
  Liza Mata
  Mese fa

  Ozot nuk durohet kjo dhimbje ka e malle ozot jepu shpres dhe jet ketyre familjarve mos ju ndotht kir as hasmit allahu qoft me ju

 88. Shpresa Ibriqi
  Shpresa Ibriqi
  Mese fa

  Ngushllime familjes

 89. Besir Karemani
  Besir Karemani
  Mese fa

  Allahu Ne Xhehnet ishalla …

 90. XX YY
  XX YY
  Mese fa

  Ngushllime

 91. Festim Kertusha
  Festim Kertusha
  Mese fa

  Ka. Vetem. dhimje te. Vjen. Keq.

 92. Mentor Nreca
  Mentor Nreca
  Mese fa

  Ngushellime familjeve, Zoti u dhashte force me e perballu kete dhimbje kaq te madhe!

 93. Mentor Nreca
  Mentor Nreca
  Mese fa

  Ballaboq nuk kam degju najhere, Baballoq po!

 94. Blu La
  Blu La
  Mese fa

  Ishalla per xhenet

 95. Loni Selimaj
  Loni Selimaj
  Mese fa

  Ishalla per xhenet i shperlen i madhi Zot, familjarve jav qoft sabrin 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

 96. Tori Gjoci
  Tori Gjoci
  Mese fa

  Zoti ju lasht shnosh ishalla i ju perpjek zoti ne gjehnet me ta behuni te fort keshtu e ka jeta zoti ju dhasht saber e gajret gjitha Familien qe Paten fatin e keq ne ket ndeshje ne Kroaci

 97. Dafina Malaj
  Dafina Malaj
  Mese fa

  Ngushellime te perzemerta te pa harruar qofshin te gjithe viktimat e kesaj tragjedije 😭😭😭💔

 98. Shqipe Cermjani
  Shqipe Cermjani
  Mese fa

  Ngushllime familjes

 99. Sh. Kelmendi
  Sh. Kelmendi
  Mese fa

  O zot I madh jaaa teper jom merzit

 100. leon Maxhuni
  leon Maxhuni
  Mese fa

  Ngushllime families ishalla ne gjenet Amin jarabi